Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Cum sa dam Hubului o adresa

In jos 
AutorMesaj
DaNy
administrator
administrator
DaNy


Numarul mesajelor : 336
Data de inscriere : 09/12/2007

Cum sa dam Hubului o adresa Empty
MesajSubiect: Cum sa dam Hubului o adresa   Cum sa dam Hubului o adresa Icon_minitimeSam Dec 22, 2007 2:01 pm

Acest Tutorial a fost facut pentru incepatori , am vazut ca multi au probleme cu DNS-ul , de aceea l-am facut .
Sunt mai multe tipuri de adrese free , si de asemenea si mai multe tipuri de adrese pe bani .
Sa incepem cu cele free (IMG:http://www.cstrike.ro/forum/style_emoticons/default/smile.gif) .
Sunt mai multe Site-uri de unde ne putem lua asa zise-le "adrese" , numite DNS-uri .

www.no-ip.com ;

DNS-urile sunt de tipul :

.no-ip.org
.no-ip.info
.sytes.net
.hopto.org
.no-ip.com

Si multe altele , faceti-va cont si le veti vedea pe toate .


www.dyndns.com ;

DNS-urile sunt de tipul :

.is-a-cheef.org
.ath.cx
.dyndns.org
.mine.nu
.selfip.net

Si multe altele , faceti-va cont si le veti vedea pe toate .
Acesta este dupa parerea mea cel mai bun .
Pentru a va face un DNS aici va faceti cont , click pe "my services" , "add host services" , "add dynamic DNS host" , dupa care completati datele de acolo (La IP puneti IP-ul Hubului) , dupa care dati click pe "add host" .


www.freedns.ro ;

DNS-urile sunt de tipul :

.idle.ro
.nobody.ro
.voodoo.ro
.freedns.ro
.smellmysocks.net

Acesta este cam dezavantajos , nu are decat 5 tipuri de subdomenii , trebuie sa asteptati validarea administratorului pentru fiecare subdomeniu si la intregistrare va cere o multime de date care trebuie sa fie adevarate (Deasemenea sunt controlate de administrator) .



Cam acestea au fost cele free , pentru a avea un DNS de tip cevreitu.ro , cevreitu.com va trebuie un domeniu platit . Cel mai ieftin gasiti AICI . Deasemenea va puteti face subdomenii de genul dchub.cevreitu.ro , hub.cevreitu.ro (Tot pe acelasi cont , deci nu platiti decat odata) .


Sper ca v-a fost de ajutor .
Sus In jos
http://gaming.niceboard.net
 
Cum sa dam Hubului o adresa
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Help :: Tutoriale direct connection-
Mergi direct la: